Podrobnější info - OŠETŘOVNÉ

OŠETŘOVNÉ

- 10. 3. 2020 bylo rozhodnuto o dočasném zákazu výuky na základních, středních, vysokých i vyšších odborných školách. Mají rodiče nárok na ošetřovné, když musí zůstat s dětmi doma?

Při péči o dítě mladší 10 let (dítě, které ještě nedosáhlo 10 let věku), které nemůže být z důvodu nařízené karantény docházet do školy či školky náleží zaměstnanci ošetřovné - tohle platí nyní

v pondělí se bude projednávat nový návrh:

Informace pro maminky o návrhu prodloužení OČR, které bude v pondělí 16.3. projednávat Vláda ČR.

„Dnes ministryně práce a sociálních věcí předložila návrh zákona, který oproti současnému stavu zavádí ošetřovné pro děti až do 15 let věku a zároveň umožňuje čerpat ošetřovné i pro OSVČ. Zároveň se prodlouží doba pro čerpání ošetřovného ze stávajících 9 dnů na celou dobu, kdy budou uzavřeny školy, bez ohledu na to, jak to bude trvat dlouho. Aby mohla tato opatření začít platit co nejrychleji, tak jsem požádala o projednání návrhu zákona ve stavu legislativní nouze,“

oznámila po jednání vlády ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.